<>

A prágaiak idegenben a legjobbak, a hazaiak pedig utolsó előttiek az Extraligában. Vendégsikert várunk.

Gyorsan szeretnél értesülni a profitipp.hu híreiről? Csatlakozz hozzánk!

1.95

Simán verheti a Sparta a Vítkovicét

Cseh Extraliga
Vítkovice - Sparta Praha
Kedd, 17:00 óra

A Vítkovice Steel a 14 csapatos Tisport Extraliga 13. helyén áll 23 meccsen gyűjtött 24 pontjával. Hazai pályán nyújtott teljesítményük sem jó, 10 meccsből csak 5-ször nyertek. Gólarányuk 55:77, így a harmadik legkevesebb lőtt és a második legtöbb kapott gól fűződik a csapathoz. A Vítkovicében két játékos fér a liga 40 legjobbja közé, Roman 19 (8+11), Svacina pedig 18 (8+10) ponttal emelkedik ki a csapatból. Mögöttük nagy az űr, a következő játékos csak 10 ponttal áll. Kapusaik nagyjából felváltva védenek a rossz teljesítményük miatt, Dolejs 90,1%-kal, míg Silendár 88,3%-kal védett eddig.

058. Vítkovice - Sparta Praha, 2 (1.95) - Tippmix

A Sparta Praha hagyományosan az egyik legjobb cseh csapat, jelenleg a 3. helyen állnak 44 ponttal. Idegenben az Extraliga legjobbjai, 11 vendégként lejátszott meccsből nyolcszor győztesen hagyták el a jeget, valamint külön említést érdemel a vendégként lőtt 39 góljuk. Összességében 76:52 a gólkülönbségük, ez holtversenyben a legtöbb lőtt gól és a második legkevesebb kapott találat. Legponterősebb játékosuk Hlinka 19 ponttal (7+12), míg Polásek 18 (4+14), valamint Pech és Réway 16-16 pontos (5+11 és 3+13). Első számú kapusuk Novotny 91,6%-kal véd, váltótársa, a rutinos szlovák világbajnok Stana 90,7%-kal teljesít.

A két csapat idén egyszer találkozott, október 12-én Prágában őrült mérkőzésen 7-6-ra nyertek a hazaiak. Tavaly a rájátszás negyeddöntőjében csatáztak, akkor laza 4-1-es összesítéssel a fővárosiak léptek tovább. Szinte minden a Sparta mellett szól, ezért kedden élvezik a bizalmunkat.