<>

A svéd címvédő a Linköping elleni párharc első két meccsét simán hozta és szerintünk a harmadik derbin sem vesz vissza az iramból.

Gyorsan szeretnél értesülni a profitipp.hu híreiről? Csatlakozz hozzánk!

1.50

Otthon sem lassít a Skelleftea

A svéd bajnoki elődöntő első két mérkőzését 5-2-re és 7-2-re nyerte az általunk már sokszor preferált SAIK a Linköping ellen. Hétfőn kiszemeltük magunknak a címvédő alapszakaszgyőztest, szerdán újra ezt tesszük.
Svéd jégkorongbajnokság
Skelleftea - Linköping
Szerda, 18:30 óra

A Skelleftea megnyerte az alapszakaszt, akárcsak egy évvel korábban, idén magabiztos 14 ponttal előzte meg a 2. Frölundát. A 169 lőtt góljuk a legtöbb volt, míg a 116 kapott találatuk a legkevesebb. Idegenben is a legjobb volt a SAIK, 27 találkozóból 14-szer győztesen hagyta el a jeget. A rájátszásban még veretlen a Skelleftea, az előző körben 4-0-val verte ki a Brynast. A playoffban Holmström 9 ponttal (4+5) a legjobb, mögötte Calof és Heed 8-8 pontos (4+4 és 2+6), Forsell pedig 7 (6+1). A kapuban Svensson stabil pont, 93,3%-a a legjobb, de 1,82-es gólátlaga is dicséretre méltó.

A Linköping az SHL 4. helyén végzett 55 mérkőzés után, ahol 156 lőtt góljuk a harmadik legtöbb volt, míg 125 kapott góljuk a negyedik legkevesebb. Hazai jégen jók voltak, 28 meccsből 19-szer nyertek. A negyeddöntőben a HV71-gyel találkoztak, a jönköpingieket 4-2-es összesítéssel búcsúztatták. A rájátszás eddigi 7 meccsén Little 11 (3+8), Junland 7 (2+5), Hardt pedig 6 (4+2) pontot gyűjtött. A problémáik nem a csatársorban vannak, hanem hátul, ugyanis Rautio 87,9%-a és 3,03-as kapott gólátlaga rossz.

168. Skelleftea - Linköping, 1 (1.50) - Tippmix

A tavalyi rájátszásban ugyanígy az elődöntőben találkozott a két csapat, akkor 4-1-es összesítéssel továbbjutott a Skelleftea. Az idei szezon 5 meccséből 3-szor a SAIK nyert, az elődöntő első meccsét otthon 5-2-es, a másodikat idegenben 7-2-es sikerrel húzta be a Skelleftea.