A Linz remek formában vezeti az EBEL-t, míg az Innsburck csütörtökön túlóra után kapott ki a Fehérvártól. Nálunk a Linz az esélyes, még idegenben is.

Gyorsan szeretnél értesülni a profitipp.hu híreiről? Csatlakozz hozzánk!

1.85

Az osztrák éllovas sikerében bízunk

A Linz remek formában van, vezeti az EBEL-t, csütörtökön 5-3-ra nyert Bolzanóban, az Innsbruck pedig büntetőkkel kikapott a Fehérvártól. Pénteken megint kikaphat. Másfél hete már játszottak egyet, akkor a Linz nyert.
Osztrák jégkorongbajnokság
Innsbruck - Linz
Péntek, 19:15

Az Innsbruck Haie a 12 csapatos EBEL 10. helyén áll. Csütörtökön 4 sima vereség után 2-1-re kikaptak a Fehérvártól büntetőkkel. Ők lőtték a legkevesebb gólt a ligában, 47-et, a 75 kapott találat a harmadik legtöbb. Otthon közepesek, 10-ből 6-szor nyertek. Legjobbjaik a 20-20 pontos Lammers és Ulmer (7+13 és 9+11). A kanadai Chiodo 90,9%-os védési hatékonysággal rendelkezik, amihez 3,07-es kapott gólátlag párosul.

07757. Innsburck - Linz, 2 (1.85) - Tippmix

A Linz menetel az osztrák bajnokságban, legutóbbi 6 meccsből 5-öt megnyert, csütörtökön 5-3-ra verték a Bolzanót, előtte vasárnap pedig 10-0-ra átgázolt az Olimpija Ljubljanán. A harmadik legtöbb lőtt gól, 73 fűződik a nevükhöz, miközben a legkevesebbet kapták, 51-et. A linziek nem szívesen látott vendégek, 11-ből 8-szor nyertek. Legponterősebb játékosuk 2. az EBEL-listán, a 25 pontos Kozek (17+8), mögötte McLean 24 (4+20), DaSilva pedig 21 pontos (7+14). A kapuban a liga legjobb kapusa áll, Ouzas 94,5%-a kiváló, 2,07-es gólátlaga remek.

Idén egy meccset játszottak egymás ellen, másfél hete, november 17-én, kedden 3-1-re nyert a Linz idegenben. A csapatok erőssége alapján egyértelműen a Linz az esélyes, a kérdés az, mennyire befolyásolja játékukat a buszozás.