<>

A szünet előtt a Jaroszlavl 9-2-re gálázott, míg a Podolszk bukdácsolt. A keret erőssége és a múlt is a Lokomotív mellett szól, ráadásul egy győzelemmel beelőzhetné mai ellenfelét.

Gyorsan szeretnél értesülni a profitipp.hu híreiről? Csatlakozz hozzánk!

1.91

Győzhet és előzhet a Lokomotív

KHL
Lokomotív Jaroszlavl - Vityaz Podolszk
Kedd, 17:30 óra

A Lokomotiv Jaroszlavl a KHL egyik meghatározó csapata. Jelenleg csak a 9. helyen állnak a Nyugati-főcsoportban az 54 pontjukkal, viszont kevesebb meccset játszottak, mint az előttük álló két csapat. Hazai jégen ötvenszázalékos a Lokomotiv, 14 meccsből 7-szer nyertek. Gólarányuk pozitív, 101:98. A nemzetközi szünet előtt december 14-én, vasárnap 9-2-re átgázoltak a Szocsin, előtte pedig 2-1-re nyertek a Torpedo otthonában. Legjobbjaik, Averin (13+13) és Plotnyikov (11+13), akik a hétvégén szerepeltek a válogatott tornán. Mellettük Novotny 24 (7+17), Thörnberg 23 (9+14) és Konykov 21 (10+11) érdemel említést. Első számú kapusuk, a kanadai Sanford 91,9%-a stabil, 2,5-ös kapott gólátlaggal párosul, váltótársa, a kazah Kolesznyik 91,4%-kal teljesített 9 meccsén.

A Vityaz Podolszk az egyetlen olyan nyugati csapat a KHL-ben, amely a kezdetek óta tagja a ligának, viszont soha nem jutott rájátszásba. Jelenleg a 14 csapatos Nyugati-főcsoport 7. helyén állnak, 39 meccsen 20-szor nyertek, 56 pontosak. Formájuk hullámzó, legutóbbi 4 meccsükből 3-at elbuktak. Idegenben jók, 21 találkozóból 12-t nyertek. 104:119-es gólarányuk sokgólos meccsekről árulkodik és negatív. Legponterősebb játékosuk Horák 28 ponttal (18+10), míg Kempe 24 (9+15), Afinogenov, Koroljov és Ciganov pedig 17-17 pontos (9+8, 7+10 és 6+11). Szinte mindig Sateri kezdett a kapuban, 91,7%-kal védett 2,9-es kapott gólátlag mellett, illetve Ivan Liszutyin védett 9 meccsen 91,1%-kal.

043. Lokomotív Jaroszlavl - Vityaz Podolszk, 1 (1.91) - Tippmix

A két csapat idén kétszer találkozott, mindkétszer a Vityaz nyert otthon. Azóta a Lokomotiv edzőt váltott, egységesebbé vált a csapat. A múltban 9-5-ös, 6-0-s és 7-1-es Lokomotiv-győzelem is született. Úgy gondoljuk, a majdnem kétszeres szorzó vállalható kockázat a hazai győzelemre.