<>

A HC Kosice megnyerte az első meccsét az SHK 37 Piestany ellen, aztán viszont egyszer otthon, egyszer idegenben bukott. Most vissza is szerezheti a vezetést.

Gyorsan szeretnél értesülni a profitipp.hu híreiről? Csatlakozz hozzánk!

A Kassának meg kell mentenie a becsületét

A HC Kosice megnyerte az első meccsét az SHK 37 Piestany ellen, aztán viszont egyszer otthon, egyszer idegenben bukott. Legutóbb 4-1-es idegenbeli győzelemmel bizonyította, tovább akar jutni. Most vissza is szerezheti a vezetést.
Szlovák hokibajnokság
Kassa-Pöstyén
Kedd, 17:00 óra

A Kassa magabiztosan nyerte meg az Extraliga alapszakaszát, 56 mérkőzésen 43-szor győztesen hagyta el a jeget, 125 pontot gyűjtött, 12 ponttal előzte meg a második Nyitrát. A második legtöbb gólt lőtték a fiúk (174), míg a legkevesebbet kapták (98). A kassaiak a legutóbbi hat szezonban ott voltak a döntőben, ebből háromszor meg is nyerték azt. A negyeddöntőben nem szórakoztak sokat, a Turócszentmártont otthon 6-1-re és 3-2-re, míg idegenben 1-0-ra és hosszabbítás után 4-3-ra verték, így söpréssel jutottak be az elődöntőbe. Hazai jégen a legjobb szlovák csapat, 32 meccsből csak ötször kaptak ki otthon. Legponterősebb játékosuk Peter Bartos, aki 55 pontnál (18+37) jár, mögötte Richard Jencík 54 (26+28), Gabriel Spilár 50 (27+23), Peter Sojcík pedig 40 (12+28) pontos. Kapusuk, Alexandr Hylák 93,2%-kal a legjobb szlovák kapus, 1,87-es kapott gólátlaga is impozáns.

A Pöstyén a negyedik helyen végzett 88 ponttal, 56 meccsen 32-szer nyert, viszont kiemelendő, hogy ebből 11-szer ráadás után diadalmaskodott. Gólkülönbsége emiatt kiegyenlített, 147-139-es mutatóval zárta az alapszakaszt. A pöstyéniek első osztályú tagsága kétéves, 2012 nyarán kerültek föl az első osztályba, ahol tavaly az elődöntőig meneteltek. Az idei negyeddöntőben a Poprád ellen csatáztak, mindhárom hazai meccsüket megnyerték, idegenben viszont becsúszott egy vereség nekik. Idegenbeli mérlegük pozitív, 31 találkozón 17-szer nyertek. A legtöbb pontot gyűjtött pöstyéni játékos a kassiak listáján csak ötödik lenne, Tibor Melichárek 36 pontos (14+22), Marcel Holovic 35 (17+18), Václav Stupka 34 (15+19), Patrik Lusnák 33 (23+10), Samir Saliji 32 (9+23), míg Vladimír Nemec 30 (7+23) egységet gyűjtött. A kapuban Tomás Tomek 92,4%-kal védett, viszont 2,38-as kapott gólátlaga középszerű.

Tipp

Kassa-Pöstyén, 1 (1.45) - Betclic

Az alapszakaszban hatszor találkozott a két csapat, Kassán 4-2-re nyertek kétszer a hazaiak, míg egyszer a vendégek nyertek 3-2-re, míg Pöstyénben kétszer 5-1-re, egyszer 1-0-ra nyertek a kassaiak. A hatból öt győzelem impozáns, ahogyan a kassaiak szombati diadala is, akiknek nagyobb a playoff-rutinjuk, hiába 2-2 az összesített állás.